Українська спортсменка завоювала першу медаль у веслуванні в Токіо

У скарбничку України на Олімпіаді в Токіо відправляється ще одна медаль. Каноїстка Людмила Лузан в одиночному веслуванні на 200 метрів фінішувала третьою і завоювала бронзу. На цих Олімпійських іграх це перша медаль України у веслуванні та дванадцята в загальному заліку. Про це повідомляє Національний олімпійський комітет.

Українська каноїстка Людмила Лузан. Фото: Getty Images

У Лузан з самого спочатку були непогані ставки на олімпійський п'єдестал. У кваліфікаційних заїздах вона приходила першою в своїх групах. Однак під час вирішального - стартувала не найкращим чином. Все ж їй вдалося відігратися на короткій дистанції. Українка фінішувала одночасно з польської атлеткою. І тільки фотофініш показав, що Людмила Лузан була на частки секунди швидшою. Дистанцію в 200 метрів вона подолала за 47,034 с. Випередити її вдалося тільки спортсменкам з США і Канади.

Варто зазначити, що медалі на одиночній дистанції 200 метрів серед жінок на Олімпіаді розіграли вперше.

Після призового місця Людмили Лузан в скарбничці української збірної в Токіо опинилося 12 медалей: одна золота, дві срібні і дев'ять бронзових. За загальною кількістю медалей спортсменам вдалося перевершити результат Олімпійських ігор в Ріо в 2016 році. Тоді українці завоювали 11 медалей.