Українська плавчиня стала мультімедалісткою Паралімпіади

В українській збірній на Паралімпіаді в Токіо з'явилася перша мультімедалістка. За два дні плавчиня Єлизавета Мерешко змогла завоювати відразу дві медалі: золоту та срібну. Про це повідомили в Національному паралімпійському комітеті України.

Паралімпійська чемпіонка Єлизавета Мерешко. Фото: Національний паралімпійський комітет

У середу, 25 серпня, Єлизавета Мерешко стала першою, хто відправив у скарбничку збірної України на Паралімпіаді-2020 золоту медаль. Вона прийшла першою на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Другий день змагань для української плавчині також складався досить успішно. Їй навіть вдалося встановити світовий паралімпійський рекорд. У кваліфікаційному запливі комплексним стилем вона подолала дистанцію 200 метрів за 2:56:90 хвилини. Головну конкуренцію їй склала американка Елізабет Маркс. Однак в самому фіналі в другій половині запливу вперед несподівано вирвалася британка Мейсі Саммерз-Ньютон. Вона подолала дистанцію за 2:56:68 хвилини, побила рекорд Мерешко і взяла золото.

Єлизавета Мерешко в фінальному запливі показала результат 2:58:04 хвилини і стала другою.

Срібна медаль плавчині стала дев'ятою нагородою в скарбничці українських паралімпійців. У перший день змагань атлетам вдалося завоювати золоту, п'ять срібних і дві бронзових медалі.

Раніше ми розповідали про Олімпіаду в Токіо: результат для України.