Україна вперше виборола на Паралімпіаді медаль з гендбайку

Україна здобула історичну медаль на Паралімпіаді в Парижі. Вперше представник збірної став паралімпійським призером з гендбайку. "Бронзу" в цьому виді спорту виборов Павло Баль. Про це сьогодні, 5 вересня, повідомли у Верховній Раді України.

Павло Баль змагався на гендбайку в класі Н5 (спортсмени змагаються сидячи, або у положенні на колінах й кермують руками, прим. ред.). Для 38-річного атлета це дебютні Паралімпійські ігри в кар'єрі велоспортсмена.

Перший відрізок дистанції Баль завершив третім з результатом 24:20 хвилини. До фіналу третього відрізку він опустився на четверту сходинку, але все ж обігнав найближчого суперника - Луїса Кошту з Португалії - на 53 секунди, що дозволило йому стати володарем "бронзової" медалі Паралімпіади-2024. Перше та друге місця посіли Мітч Валізе з Німеччини та Луї Верно з Франції відповідно.

"Пишаємось Вашим успіхом, Павле. Це велика перемога для Вас і для всієї України", - сказано в заяві парламенту.

Зазначимо, що зараз збірна України на Паралімпіаді-2024 має 55 медалей, з яких 15 - "золоті". У загальномедальному заліку вона посідає 6 місце, однак за загальною кількістю нагород є п'ятою.

Раніше стало відомо про те, що українські спортсмени здобули ще два золота на Паралімпіаді-2024.

Вас також може зацікавити те, що українська плавчиня стала мультімедалісткою Паралімпіади.